ایجاد مزرعه های نوآوری در دستور کار است تا یک مجموعه به هم پیوسته را برای رونق بخش کشاورزی ایجاد کنیم / شناسایی ۳۰۰ نیاز فناورانه در بخش کشاورزی

دسته: آخرین مطالب اضافه شده به سایت , اخبار مرتبط
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۹ آبان ۱۴۰۱
وزیر جهاد کشاورزی گفت: نیازها را در همه بخش ها شناسایی می‌کنیم و تاکنون ۳۰۰ نیاز فناورانه کشاورزی از معاونت ها و موسسات جمع آوری شده است.

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد در سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی و در اختتامیه دهمین نمایشگاه «نوآوری ربع رشیدی»،گفت:  پرشتاب ترین کار در  زمانه‌ی امروز ما رویدادهای علم و فناوری و اتفاق های نوآورانه است که در حال وقوع است.وی ادامه داد: ثروت در دنیای امروز مدیون علم و فناوری است و مدل ثروت در دنیا تغییر کرده و شرکت هایی که در حوزه دانش و فناوری در صدر تمام تابلوها در حوزه ثروت آفرینی هستند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه وظیفه ما در کشور تولید ثروت برای نسل آینده است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز تولید ثروت رو عبادت عنوان کردند؛ لذا کار بسیار فعالانه و درست و رو به رشدی در حوزه های دانشگاهی و تحقیقاتی در حال وقوع است که هر روز رو به رشد و شکوفایی است.

به گفته دکتر ساداتی نژاد ، کارهای بسیار قوی و خوب در حوزه فناوری و دانش بنیان در این نمایشگاه  آینده روشنی را در حوزه کشاورزی و آب را نوید می‌دهد. وی تصریح نمود که نیاز حوزه کشاورزی در بخش فناوری و نوآوری نسبت به سایر بخش ها بیشتر است.

ایشان با اشاره به عقب ماندگی نسبت به سایر بخش ها در شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: باید با سرعت بیشتری این مهم را جبران کنیم.

ساداتی‌نژاد با اشاره به‌ شعار سال، گفت: وزارت جهاد کشاورزی اولین وزارتخانه ای بوده که در راستای این مهم آبین نامه شعار سال را در  دولت تصویب کردیم تا بتوانیم در بخش شرکت های دانش بنیان و حمایت از آنان کار مجدانه ای را آغاز کنیم تا این شرکت ها بتوانند رشد کنند.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، پارک های علم و فناوری کشاورزی تاکنون وجود نداشته از امسال آغاز به کار کرده و تاکنون دو پارک علم و فناوری کشاورزی در کشور راه اندازی شده است

ساداتی نژاد از راه اندازی ۵ دهکده نوآوری کشاورزی در کشور خبر داد و افزود: در این دهکده شرکت های دانش بنیان طرح های خود را پیش می‌برند.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، ایجاد مزرعه های نوآوری در دستور کار است تا یک مجموعه به هم پیوسته را برای رونق بخش کشاورزی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه های مختلف در بخش کشاورزی نیاز به حضور شرکت های دانش بنیان داریم، افزود: یکی از مهم‌ترین آنها نهاده های فناورانه است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در بخش‌های بذرهای هیبریدی، کود، سم، تجهیزات آبیاری، تولید نهال سالم و گواهی شده، واکسن، گلخانه و تغذیه دام و طیور نیازمند حضور شرکت های دانش بنیان هستیم.

وی با بیان اینکه در زمان‌هایی شرکت های دانش بنیان در فروش محصولات به مشکل می‌خورند، تصریح کرد: برای این منظور ابتدا نیازها را در همه بخش ها شناسایی می‌کنیم و تاکنون ۳۰۰ نیاز فناورانه کشاورزی از معاونت ها و موسسات جمع آوری شده است.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: نیاز به شرکت های دانش بنیان عرضه میشود و هر شرکتی بتواند آن را عرضه کند با انعقاد قرارداد از ابتدا دغدعه فروش محصول خود را نداشته باشد.

وی گفت: استان آذربایجان شرقی در حوزه کشاورزی دارای اهمیت است و سالانه ۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید میشود که یکی از قطب‌های امنیت غذایی کشور است به شدت در این استان به نفوذ دانش و فناوری در حوزه کشاورزی نیاز داریم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه کشاورزی ایران به تحول نیاز دارد، افزود:   اگر کشاورزی اقتصادی نباشد از بین میرود و برای اینکه اقتصادی شود نیاز به ورود دانش و فناوری به کشاورزی داریم.

 


نوشته شده توسط:علی رنجبری - 164 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها: