تقویت و توسعه تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی یکی از شعارهای استقلال است

دسته: آخرین مطالب اضافه شده به سایت , اخبار مرتبط
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: استقلال ابعاد مختلفی از جمله سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد و شعار استقلال بدون تامین غذایی در استقلال اقتصادی بی‌معنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید مجتبی خیام‌نکویی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن و حضور در شبکه ملی برکت، گفت: تقویت و توسعه تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی یکی از شعارهای استقلال است.

وی با بیان اینکه مهمترین رسالت ما در حوزه امنیت غذایی رسیدن به امنیت غذایی پایدار است، یادآور شد: باید در برخی از زمینه‌ها به خوداتکایی و خودکفایی دست بیابیم که زمینه استقلال اقتصادی است.

به گفته خیام نکویی، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در حال حاضر ۲۰ موسسه ملی، ۳۵ مرکز تحقیقات استانی و ۳۱۴ ایستگاه تحقیقاتی در حال فعالیت دارد.وی با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد تحقیقات کاربردی و انتقال یافته‌ها به پهنه، رسالت خود را ایفا می‌کنیم، یادآور شد: فعالیت در بخش تحقیقات بدون انتقال به بهره‌برداران بی‌ثمر خواهد بود.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خاطرنشان کرد: شبکه ملی برکت زیرساختی است برای انتقال داده‌ها به کشاورزان که محققان با حضور در این شبکه انتقال تجربیات به بهره‌برداران را رقم می‌زنند.

وی افزود: امروزه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات فرصت خوبی را برای انتقال و اشاعه آخرین یافته‌های تحقیقاتی در عرصه کشاورزی به صورت برخط فراهم کرده است.

خیام نکویی با بیان اینکه خوشبختانه با شرایطی که امروز مهیا شده زمینه انتقال یافته‌ها به بخش کشاورزی با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی فراهم شده است، یادآور شد: بنا است تا در اسرع وقت ۳۰۰ الی ۴۰۰ یافته به شرکت‌های دانش بنیان بخش خصوصی انتقال داده شود تا با واسطه بودن آنها با کشاورزان، افزایش دستاوردهای تولید در بعد کمی و کیفی را شاهد باشیم.

 


نوشته شده توسط:علی رنجبری - 152 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها: